Публікації

Рішення КСУ про декомунізацію – обнадійливий для України крок

Конституційний суд України визнав конституційним закон про декомунізацію. Ініціаторами подання в суд виступили 46 народних депутатів (переважно з опозиційної платформи «За життя»), метою котрих було скасувати закон. Протилежне рішення, а саме, визнання закону неконституційним стало б черговою перемогою РФ у інформаційній війні проти України, і створило б підґрунтя для поновлення політичних рухів і гасел, здатних ще більше підірвати єдність населення.

На перший погляд, досить важко уявити, щоб значну частину ліберально налаштованого українського народу, а особливо молоді, вдалося ідеологічно перевиховати і переконати в існуванні переваг застарілої ідеології, котра, до того ж, повністю себе дискредитувала своїм беззаконням і злочинами. Проте, це лише на перший погляд. Свого часу, один з гітлерівських ідеологів Пауль Йозеф Геббельс сказав: «Дайте мені засоби масової інформації, і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней». Наші сусіди досить вдало реалізували це гасло в межах своєї території, і вже довгий час чинять спроби повторити це в Україні. І хоча, історично, українській ментальності більш притаманна волелюбність, це не врятувало від подій останніх років. Саме слабка інформаційна політика разом з невіглаством призвели до того, що Україна має зараз.

Україна страждає від не менш нагальних проблем економічного характеру і складнощів у міжнародних відносинах (не кажучи навіть про збройний конфлікт на сході України проти РФ і підтримуваних та контрольованих РФ сепаратистів). Та недопущення створення ще одного інформаційного фронту для ворога і захист інформаційного простору від ворожих ідеологічних вливань – це не менш важливе питання, ніж військова підготовка і економіка.

Рішення Конституційного суду остаточне і оскарженню не підлягає. Загалом гарна новина для України.