Команда
Партнер

Анатолій Яровий

Закінчив у 2004 році юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Також має освіту за спеціальністю «міжнародна економіка», яку здобув у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Вільно розмовляє англійською і французькою мовами.

Анатолій починав юридичну кар’єру з органів прокуратури, де пропрацював понад 5 років на різних посадах (слідство, підтримання обвинувачення у суді, нагляд за слідством), у тому числі 2 роки викладав у Національній академії прокуратури України.

Починаючи з 2009 року Анатолій працював у національних та міжнародних юридичних фірмах і адвокатських об’єднаннях, у тому числі – «Василь Кисіль і Партнери», «Александров і Партнери», «B. C. Toms and Co».

Анатолій має в цілому 10 років адвокатського стажу. На даний час він є одним із засновників Адвокатського об’єднання «Радзієвський і Яровий».

Здійснював захист у багатьох резонансних кримінальних справах, у тому числі:

  • справа про «Кіотські кошти» (одна із так званих «справ Ю. Тимошенко»), порушена Генеральною прокуратурою у 2010 році. Клієнт – колишній заступник Міністра фінансів України. За результатами реалізації функції захисту Клієнт зберіг статус свідка у кримінальному провадженні. У 2014 році справа була закрита Генеральною прокуратурою;
  • справа «реанімобілей МНС» (теж «справа Тимошенко»), порушена Генеральною прокуратурою у 2010 році. Клієнти – засновник і директор підприємства, котре здійснювало поставку товару Міністерству з надзвичайних ситуацій. Клієнти обвинувачувались у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. За результатами судового розгляду Клієнтів було повністю виправдано, з їх майна знято арешт;
  • справа про заволодіння грошовими коштами «Нафтогазу». Розслідується Генеральною прокуратурою за ст. 364 КК України. Нікому з Клієнтів підозру не оголошено;
  • захист у декількох резонансних кримінальних справах, які на даний час розслідуються НАБУ і кінцеве процесуальне рішення в яких не прийнято;
  • успішний захист Клієнтів в інших складних та резонансних справах, у тому числі – щодо відомих політиків та бізнесменів, дані яких не можуть бути розголошені з міркувань конфіденційності.

Анатолій має успішний досвід правового захисту інтересів іноземних інвесторів від рейдерських посягань:

  • У 2012-2013 роках Анатолій з власною командою юристів захистив права компанії «Alpcot Agro» (Швеція) при здійсненні нею купівлі компанії Landkom International від подальших недобросовісних дій зі сторони попередніх власників Landkom, які полягали у штучному створенні прихованої кредиторської заборгованості та спробах відновити корпоративний контроль над компанією. Суд поставив крапку у цьому спорі, відновивши права Клієнта на суму понад 50 млн. дол. США.

Окрім класичних методів захисту Анатолій має досвід ефективного використання PR компаній в інтересах Клієнта для висвітлення порушень та зловживань слідства.

Також Анатолій має досвід представництва інтересів Клієнта в інших юрисдикціях (США і Франція), проходив численні стажування і підвищення кваліфікації з питань адвокатської діяльності, роботи судової системи і правоохоронних органів (зокрема у Гаазі та Страсбурзі).

Анатолій Яровий є членом Асоціації правників України та International Bar Association.